KÝBLSoft

Nový příspěvek: Odp: Budoucnost IQ Pokydu

Odpověď na příspěvek

Odp: Budoucnost IQ Pokydu
Honza, 11.06.2008 17:33
Ahoj, myslím si, že tento program má něco do sebe, ale myslím si, že to je jen pro krátké pobavení, protože program, který by rozuměl všem lidským slovům a smysluplně odpovídal asi sestrojit nelze. Počítač je prostě jen stroj, a na tom už se nic nezmění. Program neumí a ani nemůže umět rozeznat vážnost slov, nemůže soucítit s člověkem, ani člověka přesně napodobit. Počítač prostě nemá city, a zřejmě je nemožné udělat, aby je měl. Věta "Můj bratr včera spáchal sebevraždu" je pro počítač stejně vážná jako věta "Odpoledne jsem si dal šálek kávy." I když musím uznat, že program Pokyd IQ umí docela dobře symulovat rozhovor s opravdovým člověkem, pořád to bude pouze program. Jinak jsem četl, proč ses rozhodl skončit s Pokydem, a plně to chápu. I když tvoje práce přinesla mnohým pobavení, nikdy by asi program nedosáhl tokové kvality, aby se  rozhovor na 100% podobal rozhovoru člověka s člověkem. Ale stejně je Pokyd super prográmek :-)

Vaše odpověď

Povinné položky jsou pouze Vaše jméno (přezdívka), název a pak vlastní příspěvek.
Prosím můžete-li, používejte diakritiku - píše se to stejně dobře a mnohem lépe se to čte. Formátování: [bold]tučné písmo[/bold], [ital]kurzíva[/ital]. Příspěvky naprosto mimo téma nebo obsahující vulgární výrazy budou bez odpovědi smazány - poškozují tuto diskusi. Děkujeme za Váš názor.
Validní XHTML 1.1 Validní CSS 2 GeoURL
Veřejné řešení zajímavých problémů okolo nás. Pro přemýšlivé lidi. Od KÝBLSoftu. Na www.svice.cz.